Tiktok Video Nasıl Silinir?

Tiktok Video Nasıl Silinir?

Tiktok Video Nasıl Silinir? Sorusu tiktok kullanıcıları tarafından merak edilen bir soru olmuştur. Binlerce kişi tarafından kullanılan Tiktok platformunda farklı sorular ortaya çıkabiliyor. Bunlardan birisi de Tiktok videoları nasıl silinir sorusudur.

Tiktok hesabınıza video yüklediniz fakat silmeyi başaramıyorsanız bu durumda bahsedeceğimiz adımları uygulayabilirsiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra işleminiz gerçekleşecektir. Eğer silme esnasında bir hata alıyorsanız bunun çözümü için de yazımızı inceleyebilirsiniz. Tiktok Video Nasıl Silinir sorusunun cevabına geçelim.

Tiktok Video Nasıl Silinir - Video Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tiktok videosunu silmek için öncelikle silmek istediğiniz videoyu açmanız gerekiyor. Bu videoyu açtıktan sonra ise sağ alt köşede bulunan ve menü kısmını açan oku tıklamalısınız. Menu açıldıktan sonra burada yine sağ en altta sil butonu gözükecektir. Sil butonuna tıkladıktan sonra video tamamen kaldırılacaktır. Bazı durumlarda videonun tamamen kaldırılmadığı düşünülebilir.

Video silindiği halde bu video silinemiyor hatası alabilirsiniz. Hesabınıza girdiğinizde eğer videoyu görüyorsanız bu, sayfanızın güncellenmediği anlamına gelir. İnternet bağlantınızı tekrar kontrol ederek silme işlemini tekrarlamanız gerekiyor. Sonucunda video tamamen silinecektir. İnternet hızının yavaş olması da videonun silinmesini geciktirebilir. Siz de internet bağlantınızı tekrar kontrol ederek bu adımları yapabilir, videolarınızı silebilirsiniz. TikTok Video Nasıl Silinir konusu resimli olarak sizlere anlattık. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tiktok Silinmiş Videoları Geri Getirmek Mümkün Mü?

Uygulama içinde yer alan videolarınızı yanlışlıkla sildiniz ve geri getirmenin yolunu arıyorsanız şu an için bu mümkün değil. Hesabınızdaki videolar kalıcı olarak silinmektedir. Eğer videoyu yüklemeden önce taslak olarak kaydettiyseniz bu durumda video silinmez.

Fakat var olan bir videoyu adımları uygulayarak sildiyseniz bu durumda geri getirmek mümkün değildir. Henüz bununla alakalı bir uygulama mevcut değildir. Fakat tiktok silinen videoları geri getirme işlemi yapmak için çeşitli kayıt dosyalarını kullanabilirsiniz. Yüklenmiş videoları telefona kaydeden uygulamalar yardımıyla tüm videolarınızı kayıt altına alabilir, sonrasında ise bu şekilde kurtarma gerçekleştirebilirsiniz.

Tiktok Taslak Olarak Kaydedilen Videoyu Silme

Tiktok Video Nasıl Silinir? veya Tiktok taslaktaki Videolar Nasıl Silinir? Sorusunu cevaplayalım. Eğer videoyu yükleme aşamasına geldiyseniz fakat burada yükleme yapmaktan vazgeçtiyseniz video silinmeyebilir. Hesaptan çıkış yapsanız dahi video silinmeyebilir.

Bu durumda taslaklara kaydedilen videoyu silmeniz gerekir. Taslağa kaydedilmiş videoyu silmek için taslaklar bölümüne gelmeniz gerekiyor. Ya da normal video paylaşma kısmına gelmeniz yeterlidir. Video paylaşmadan önce size taslak sunulacaktır. Bunu silmek için yine benzer işlem olan sağ alt köşeden sil işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sonucunda işlem tamamlanacak ve taslak video silinecektir.

Tiktok Videolar Silinmiyor Hatası - Tiktok Video Nasıl Silinir

Eğer Tiktok video nasıl silinir sorusuna yanıt arıyor ve sürekli olarak video silinmiyor hatası alıyorsanız bu durumda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. İlk olarak video silme işleminin yapıldığı hesabın aktif olarak açık olduğundan emin olmalısınız.

Eğer hesap aktif değilse ve çıkış yapılmışsa video silinmeyecektir. Sonrasında ise videonun silindiği andaki internet durumunuzu kontrol etmelisiniz. İnternetin zayıf olduğu durumlarda da videolar silinmez. Bu gibi durumları yaşamamak için siz de video silme işlemi yaparken Wi-fi ağının güçlü olduğu yerleri veya internet bağlantınızın kopma yapmadığı yerleri tercih edebilirsiniz.

Tiktok Video Silme İşlemi 

Tiktokta videolarınızı silme işlemi aslında çok basit bir işlemdir. Bir çok kullanıcı ne kadar basit olsada bazı ayarları gözden kaçırabilmektedir. Videolarınızı silmek için yazımızı okumanız yeterli olacaktır. Videonuzu sildikten sonra Tiktok Uygulamasını Kaç Kişi Kullanıyor? yazımıza geçebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için iletişim bölümünden veya canlı destekten bizlere ulaşabilirsiniz. Tiktokla ilgili hatalar hakkında bilgi almak için blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Tiktokta bir çok hata ve çözümü blog yazımızda mevcut. Tiktok video silme işlemini anlattık. Bir sonraki yazımızda tiktokla ilgili hata ve sorunlara yer vereceğiz.