Tiktok Uygulamasını Kaç Kişi Kullanıyor?

Tiktok Uygulamasını Kaç Kişi Kullanıyor?

Tiktok uygulasını kaç kişi kullanıyor? Sorusu son günlerde bir çok tiktok kullanıcısının merak ettiği konulardan biri olmuştur. Günümüzde özellikle gençler tarafından en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Tiktok karantina sürecinde de kullanıcı sayısını gitgide arttırmaya devam ediyor. Tiktok hitap ettiği bu geniş kitle sayesinde ünlülerin, siyasilerin ve hatta bazı belediyelerimizin bile dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Eğer siz de ‘‘Tiktok uygulamasını kaç kişi kullanıyor?’’ diye merak ediyorsanız sizin için bazı Tiktok istatistiklerini derledik.

  • Dünyanın en geniş 6. Sosyal ağdır
  • Tiktok uygulaması aylık olarak 800 milyon günlük aktif kullanıcı sayısına sahiptir.
  • 2020 yılında yayınlanan rapora göre aktif kullanıcı sayısı Instagram uygulamasından sonra ikinci sırada gelmektedir.
  • İlk 4 sırayı ise WhatsApp, Facebook, Messenger ve WeChat uygulaması paylaşmaktadır. ‘
  • ‘Tiktok uygulamasını kaç kişi kullanıyor?’’ sorusuna kıyaslamalı bir cevap vermek gerekirse Reddit, Snapchat, Twitter ve Pinterest gibi uygulamaları rahatlıkla geçtiğini söyleyebiliriz.
  • 2020 Yılında En Fazla İndirilme Sayısı
  • Tiktok 2020 yılında en fazla indirilme sayısına ulaşan uygulama olmuştur.
  • 2020 yılında 738.000.000 indirme sayısına ulaşan Tiktok uygulaması, 2021 yılı dolayısıyla toplamda 2 milyar indirilme sayısını geçmiş bulunmaktadır.
  • Dünyanın En Değerli Girişimi

Tiktok uygulamasını kaç kişi kullanıyor sorusunun cevabı;  Tiktok 660 milyon kullanıcıya sahiptir. Tiktok’un sahibi olan ByteDance şirketi daha önce UBER’in elinde bulunan dünyanın en değerli girişimi unvanını alarak 78 milyar dolarlık hacime ulaşıp dünyanın en değerli girişimi olmayı başarmıştır.

Tiktok uygulamasını kaç kişi kullanıyor ve Yükselişi

Tiktok uygulamasını 2021 yılında toplam 689 milyon kişi kullanmakta. Her geçen gün artan kullanıcı sayısı artarak yükselmekte. Peki bu başarının sırrı gerçekten nedir? Tiktok bu kadar kısa sürede bir çok popüler sosyal medya uygulamasını nasıl geride bıraktı? Bu başarının sırrı uygulamanın kullanışı veya işlevi yoksa bytedance şirketinin uyguladığı büyüme projesi mi ? Bytedance şirketi  hakkında bilgi almak Tiktok Kurucusu ( ByteDance ) Kimdir? yazımıza göz atabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere çoğu sosyal medya uygulaması Çin'de yasaklı durumda. Günümüzde interaktif reklamcılığın ne kadar önemli olduğu bilinen bir hadisedir. Çin'de pazarda yer almak isteyen, sosyal ağlara reklam vermek isteyen markaların Facebook, Instagram gibi seçenekleri bulunmadığı için Tiktok Asya pazarında yer almayı hedefleyen markalar bazında büyük bir pazardır. Tüm bu gelişmelere rağmen Tiktok Çin pazarında hala WeChat’in gerisindedir.  Tiktok Uygulamasını Kaç Kişi Kullanıyor? Ve bu kadar kullanıcıya nasıl ulaştı? detaylar aşağıda.

Tiktok Bu Kadar Yüksek İndirme Sayısına Nasıl Ulaştı?


Temel sebebi müziklerin doğru kullanılması ve kullanıcılara tam olarak hitap eden içeriklerle karşılaşmasını sağlayan iyi dizayn edilmiş algoritmasıdır.
Kullanıcılarına video çekmek istedikleri zaman geniş bir yelpazede fitre, klip veri tabanı ve şarkı seçenekleri sunabilmektedir.
Uygulama kullanıcıları vaktinin büyük birçoğunu sizin için sekmesinde geçirmekte.

Bu sekmede Tiktok’un güçlü algoritması sayesinde kullanıcıların beğenebileceği videolar karşılarına çıkmaktadır. Algoritmanın diğer özelliği ise içeriği kaliteli olarak değerlendirdiği zaman paylaşımcısının takipçi sayısına bağlı kalmadan videoya en çok gösterilenler arasına almasıdır. Tiktok uygulaması sayesinde fenomen olmayan kullanıcıların da düşüncelerini geniş kitlelere aktarılabilmesi fırsatına sahip olmaları insanların ilgisini çekmeye yetti. Tiktok kullanıcı sayısı her yıl yükselmeye devam etmektedir. Tiktok uygulamasını kaç kişi kullanıyor? Yazımız ' da son olarak tiktok 2020 yılında çok daha fazla kullanıcıya sahip olacağı tahmin ediliyor.