Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Çözümü

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Çözümü

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası bir çok tiktok kullanıcısının sık karşılaştığı hatalardan biridir.  Eğer Tiktok hesabınızı yükseltmek ve popüler olmak istiyorsanız öncelikle takipçi sayınızın artması gerekir. Bunu yapmak içinse çeşitli yollar mevcuttur. İlk önemli nokta etkileşimi artırmaktır. Genel olarak ücretsiz yoldan etkileşimi artırmak için en iyi yol ise takipleşmektir. Birçok sosyal medya uygulamasında bu işleme önem veriliyor.

Karşılıklı takip yapılarak takipçi sayısı artırılabiliyor. Fakat sosyal medya uygulamalarında çok fazla zaman geçirip normalden daha fazla işlem yapmanız halinde

Tiktok bot algılaması devreye girecektir. Yapılan işlemin gerçek kişi tarafından yapılmadığı düşünülüp engel koyulacaktır. Bu engelleme sonucunda herhangi bir hesabı takip etmeniz yasaklanabilir. Beğeni yapmanız ve yorum yapmanız engellenebilir. Belirli süreler sonunda bu engeller kalksa da bir süre herhangi bir işlem yapmanız mümkün olmuyor. Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası da tam bu noktada ortaya çıkıyor. Basit birkaç önlem ile bu hatanın oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Ne Demek?

Bu hatanın temel sebebi üst üste yapılan takip istekleridir. Tiktok algoritması sizi bot olarak algılayacak ve sonucunda takip etmenizi engelleyecektir. Hataya yol açan en büyük etken budur. Bir diğer etken ise yapılan beğeni ve yorum işlemleridir. Eğer bu işlemleri de sürekli olarak peş peşe tekrarlıyorsanız bu durumda yine takip etme işleminiz engellenebilir. Bu hataya düşmeden önce alacağınız bazı önlemler ile sorunu oluşmadan çözebilirsiniz.

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Almamak İçin Önlemler

Eğer siz de bu tarz bir hataya düşmek istemiyorsanız bu durumda aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz. Bu sayada Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası almaktan kurtulabilirsiniz.

  • Öncelikle 1 dakika içinde maksimum 10 hesaba takip isteği gönderilmelidir. Bu sayıyı geçmek algoritmanın bot olarak algılamasına ve sizi engellemesine neden olabilir. En önemli engel nedeni bu şekilde olan ve sürekli yapılan takip işlemleridir.
  • Bir diğer önemli husus ise canlı yayınlardır. Canlı yayın esnasında yorum yapan her hesaba takip isteği atmak da size engel getirecektir.
  • Çok fazla benzer yorum yapmak da takip işlemine engel olabilir. Bu durumda hem takip etmeniz hem de yorum yapmanız engellenecektir. Bu yüzden 1 dakika içinde çok sık tekrarlayan benzer işlemlerden kaçınmalısınız.
  • Hesabınızın tüm bilgilerini doğru girdiğinize emin olmalısınız. Profil fotoğrafı olmayan, çok az takipçili ve uyumsuz hesap bilgileri bulunan kullanıcıların bot olarak algılanması kaçınılmazdır. Bu durumu yaşamamak için siz de gerçek kullanıcı bilgilerinizi sisteme girmelisiniz.

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Ne Zaman Bitiyor?

Beklemeden Çözüm Mümkün Mü? :  Hata alındıktan sonra genel olarak en geç 1 gün içinde geçmektedir. Bazı durumlarda bu süre daha da kısalabiliyor. Hatanın geçme süresi genel olarak tekrarladığınız işleme bağlıdır. Eğer 1 dakika içinde yüzlerce hesabı takip etmeye çalışırsanız bu durumda daha yüksek yaptırımlar uygulanabilir. Eğer çok sık takip yapmadığınız halde bu hatayı alıyorsanız veya 1 günü geçmesine rağmen hata devam ediyorsa bu durumda destek sistemine başvurmanız gerekiyor. Destek sistemine güzel bir şekilde hazırlanmış, hatasız olduğunuzu belirten mail attığınız taktirde dönüş alabilir, sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Tiktok Takip Etme Sınırı

Tiktok takip etme sınırı ve hata mesajları tiktok kullanıcıların sürekli karşılaştığı sorunların başında gelir. Tiktokta diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi takip etme sınırı vardır. Tiktok takip etme sınırını  bot hesaplardan dolayı getirildiği düşünülüyor. Burada tiktok bizlere sürekli tanımadığınız hesapları takip ederek takipçi kasmayın mesajı vermekte. Konuyu kısaca özetlersek takipçi kazanmak için güzel ve kaliteli videolar hazırlamanız gerekmekte.

Her takip ettiğiniz hesaptan sonra 10 - 15 saniye bekleyerek 15 kişiyi takip edip 10 dk mola vermeniz hatalarda daha az karşılaşmanız anlamıa gelmektedir. Bu hatayla karşılaşmamak için takip ettikten sonra küçük bir mola vermeniz gerekmektedir. Tiktok videolarınızda "takip edeni ederim" gibi yazılar bulundurmayın. Şikayet edildiğinizde hesabınız kalıcı ve geçici cezalar alabilir.

Tiktok günlük takip etme sınırı 200 takiple sınırlıdır. Bu sınır tüm tiktok hesapları için geçerlidir. Mavi tiki olan kullanıcılar ve yüksek takipçiye sahip hesaplar ' dada takip etme sınırı 200'dür. Günlük tiktok takip etme sınırı aşıldığı takdirde hesabınız cezalarla karşılabilir. Sürekli aynı hataları aldığınızda cezaların katnacağını unutmayın. Tekrar takip etmek veya takipten birini çıkarmak için 1-2 saat beklemeniz gerekmektedir.

Günlük ve Saatlik Takip Etme Sınırı Limitleri Nelerdir?

Bu sınır dört aşamalı olarak uygulanır. Bunların hepsinin bir algoritma olduğunu unutmayın. Peki bu algoritmayı siz nasıl çözdünüz? Diye düşünüyorsanız biraz bu konuda sizleri bilgilendirelim. Sınırları belirlemenin birden fazla yolu vardır. Biz kesin ve kolay yöntem kullanarak saatlik işlem limitlerini deneyerek bilgileri not aldık. Bu sınırları saatlik takip etme uygulaması kullanarak test ettik.

  • Güvenli bir şekilde Saatlik Limit 25'dir.
  • Uygulamayı açtıktan sonra toplam takip etme sınırı 15'dir.
  • Günlük Limit 200 dür.
  • Ceza Aldıkça Limitler Kısalır. Günlük 200 olan limit 150 e kadar geriler.

Sınırlandırma yaparken eski tiktok hesabımızda günlük daha fazla kişiyi takip edebildiğimizi fark ettik. Yeni açılmış bir hesabın takip sınırlarını denediğimizde 200 olan günlük limit 140 a kadar gerilediğini fark ettik.

Yeni açılmış bir hesapta günlük takip etme sınırı 140 takiple sınırlıdır. 140 takipten sonra takip hatalarıyla karşı karşıya kaldık. Günlük blok açılmadan denediğimizde bu durum 120 e kadar geriledi.

Takip Etme Sınırını aşarsam ne olur?

Takip etme sınırı tiktokun getirdiği güvenlik önlemlerinden biridir. Takip etme sınırını aşmanız durumunda hesabınızda bir süre kimseyi takip edemez ve takipten çıkamazsınız.  Çok fazla bu hatayı almaya başlarsanız  hesabınızın etkileşimini düşürebilirsiniz. Spam olarak gözükmek istemezsiniz. Aldığınız hatalar günlük ve saatlik limitleri aşmanızdan dolayı kaynaklanır.

Çok fazla takip etme sınırını aşarsanız kademeli olarak cezalar yükselir. Çok fazla bu uyarılarla karşı karşıya kalırsanız hesabınız ciddi cezalar alabilir. Bu cezalardan bazılarında bahsedelim. Deneme yaptığımız ve limitleri sürekli aştığımız hesaplardan bir kaçı tamamen kapanırken bir kaçı da farklı cezalar aldı. Bunlardan bir kaçı hesabın 24 saat boyunca askıya alınması oldu. Tiktok takip etme sınırı hatasıyla çok fazla karşılaşmanız durumunda hesabınız 24 saat boyunca askıya alınabilir. 

Takip Etme Sınırı Hatası Değip Geçmeyin !

Artık keşfete daha az çıkabilir veya daha az beğeni alabilirsiniz. Tiktok videolarınızı diğer kullanıcılara önermek yerine saklamaya çalışır. Sizi takip eden hesaplar bile videonuza kendi ana sayfasından erişemeyebilir. Bu durumlar bir çok tiktok kullanıcısının korkulu rüyası diyebiliriz.

Videolarınız artık izlenmiyor ve beğeni almıyorsa ve sürekli çok fazla takip ediyorsun hatasını alıyorsanız hesabınız spama düşmüş olabilir. Yaptığınız kural ihlallerinin hesabınıza olan olumsuz etkilerini görmezden gelerek devam ederseniz bu durum hesabınız adına büyük risk oluşturur. Zaten spam olarak işaretlenen bir hesabı şikayet ettiğinizde kapanma oranı daha fazla artar. Siz eğer spama düşmüşseniz ve çok fazla şikayet alıyorsanız hesabınız kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

Tiktok Takip Etme Engeli Ne Zaman Kalkar?

Tiktok takip etme engeli 1-2 saat içinde kendiliğinden kalkar. Birden fazla veya sürekli bu hatayı alıyorsanız bu süre uzayabilir. Hesabınız spam olarak algılanabilir. Bu gibi durumlara düşmemek için sizler için hazırladığımız günlük takip limit tablosuna göz atabilirsiniz. Günlük ve önerilen limitlere uyduğunuz taktirde takip etme sınırı hatalarını alma şansınız düşecektir. Bunu yüzdeli bir şekilde belirtmek gerekirse %80 oranla düşer.

Çok hızlı takip etmek yerine tiktokun bizler için önerdiği takip sınırlarına uymanız hesabınız için daha sağlıklı olacaktır Takip etme  sınırındaki süre yeni hesap ve eski hesaplara göre değişiklik gösterebilir. Yeni hesaplarda sınırlamalar daha katı olsa da eski hesaplarda sınırlar biraz daha yüksektir. Bunun sebebi eski hesapların daha

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun hatasını diğer yazımızda özetleyerek anlattık. Bu hataların sebepleri ve alınabilecek önlemler hakkında sizleri bilgilendirdik. Sürekli tiktokun algoritmalarının değiştiğini unutmayın. Verdiğimiz bilgileri sürekli güncel tutarak sizlere tiktok hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Karşılaştığınız tiktok çok fazla takip ediyorsun hatasına buradan ulaşabilirsiniz. detaylı bir şekilde yazıyı inceleyerek tiktok kurallarını ihmal etmemeye çalışın. Videolarınızda takip edin gibi yazılar yazmanında bu hatalar almanızda önemli bir rolü vardır. Video açıklamalarını ve etiketlerini videonuza uygun bir şekilde yazarak bu hataları minimuma indirebilirsiniz.