YouTube 1 Milyon İzlenme Ne Kadar Kazandırır?

YouTube 1 Milyon İzlenme Ne Kadar Kazandırır?

YouTube 1 milyon izlenme, yüksek getiri sağlaması sebebiyle hemen her YouTuber’in almak istediği izlenme sayılarından biridir. Bu bakımdan video paylaşımı ile etkileşim oluşturmaya amaçlayan YouTube kullanıcıları daha fazla izlenme almanın yollarını araştırmaktadır. YouTube, hesap sahiplerine izlenme oranları ve takipçi sayısına bağlı olarak ödeme yapmaktadır. 

İçerik üreticilerin yaptıkları paylaşımlardan kazanç elde edebilmeleri için YouTube bazı kriterler ortaya koymaktadır. Bu duruma istinaden belirli izlenme oranının üzerine çıkanlar, abone sayıları, izlenme sayıları ve aldıkları reklam seçeneklerine göre YouTube üzerinden belirli paralar kazanmaktadır. YouTube kanalları üzerinden içerik üretimi yapacak olanlar YouTube 1 milyon izlenme ne kadar kazandırıyor sorusuna cevap aramaktadır. 

YouTube 1 Milyon İzlenme Kaç Para?

Youtube de kanalın para kazanma özelliğini açmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Gerekli Şartlar;

  1. 200 Bin Kanal İzlenmesi
  2. 10 Bin Abone
  3. En az 18 yaşında olmalısınız.
  4. Reklam verenlere uygun içerikler üretmelisiniz.
  5. Youtube sözleşmesini kabul etmelisiniz.

YouTube üzerinden aylık net bir gelir elde etmek isteyenler , yukarıdaki şartları yerine getirmelidir. YouTube kullanıcısı tarafından kanala yüklenen video, gerekli izlenme oranını yakaladığında o video içeriğinden para kazanılabilecektir.

Youtube 1 Milyon izlenmeye sahip videoların kazançları;

  • Ortalama Minimum Kazanç : 4.000 Dolar
  • En Fazla Kazanç : 40.000 Dolar
  • Türk ve Yabancı Karışık İzlenme =  7.000 Dolar

 YouTube üzerinde sabit bir gelir elde etme gibi bir durum yoktur. İçeriğin yer aldığı kategori ve paylaşım yapılan lokasyon YouTube 1 milyon izlenme sonucu elde edilecek kazançlarında farklı olmasına neden olacaktır.

YouTube içerik üreticilerinin para kazanabilmelerinde görüntülenme sayılarından çok insanların videodaki reklamlarla kurduğu ilişki daha fazla önem taşır. Reklamcılık platformu ile birlikte çalışma yürüten YouTube, tıklanma başına ve izlenme başına para kazandırmaktadır. YouTube 1 milyon izlenme ne kadar kazandırıyor konusunda araştırma yapanlar reklamlardaki tıklanma ve izlenme oranlarını göz önünde bulundurabilirler.

YouTube Video İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır?

YouTube’da video paylaşımları yaparak para kazanmanın ilk şartlarından biri izlenme sayısının çok yüksek olmasıdır. Video izlenmelerini en hızlı bir şekilde arttırmak isteyenler güvenli bir işlem olan ve ‘’YouTube izlenme kasma’’ olarak da bilinen ‘’YouTube izlenme satın al’’ hizmetinden faydalanabilirler. 

YouTuber olmak ve YouTube üzerinden para kazanmak tüm dünya’da oldukça popüler olan bir işlemdir. YouTube olmak için YouTube kanalı açmak, iş ortağı sözleşmesi yaparak paylaşıma uygun içeriklerin yayınlanması gerekmektedir. Video izlenme sayılarının artması kanalın daha çok kişinin keşfetine düşmesini sağlayarak bu da daha fazla abone sayısının ve izlenme sayısının artmasına doğrudan katkı sağlayacaktır. 

YouTube’dan Para Kazanmak İçin İzlenme Süresi Ne Olmalı?

YouTube tarafından belirlenen kriterlere göre içerik paylaşımlarından para kazanabilmek için içerik üretim sürelerinin en az ve en çok ne kadar olması gerektiği belirlenmiştir. Buna göre YouTube kanalının 12 ay içerisinde en az 4000 saat izlenme alarak en az 1000 aboneye sahip olunması gerekmektedir. Kazanılacak olan para miktarında izlenme sürelerinin yanı sıra yayınlanacak olan reklamların önemi oldukça büyüktür.

YouTube 1 Milyon İzlenme İçin Ne Kadar Ödüyor?

YouTube 1 milyon izlenme ücreti hesaplaması yapılırken abone sayısı, içeriğin kategorisi ve yayınlanan reklam sayıları birçok veri göz önünde bulundurulmaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinde farklı kategori ve başlıklar ile video paylaşımı yapan pek çok YouTuber bulunmaktadır. 1 milyon izlenmesi olan YouTube kullanıcılarının elde ettikleri gelirlere bakıldığında kazançların içeriğin türüne bağlı olarak değiştiğini söylemek mümkündür.

Paylaşım yapılan içeriğin türü, içerikteki reklam sayısı ve izleyici kitlesi baz alındığında 1 milyon izlenmeye sahip YouTube kullanıcıları 4.000 dolar ile 40.000 dolar arasında kazanç elde etmektedirler. Bu anlamda Türkiye’deki kullanıcılar da yüksek paralar kazanabilmektedirler. YouTube her 1000 izlenmeye ortalama olarak 0,5 dolar ile 2 dolar arasında ödeme gerçekleştirmektedir. 

YouTube 1 milyon izlenme, içeriğe ve izleyici kitlesine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bunun yanında yabancı ve Türk YouTuberlerin elde ettiği kazanç oranları da kur farkına göre değişebilmektedir. Türk YouTuberler ödemelerini TL olarak alırken, yabancı YouTuberler ile dolar üzerinden ödeme almaktadırlar. 

Youtube İzlenme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Youtube 1 Milyon İzlenme hakkında sık sorulan soruları sizler için listeledik. Youtube de izlenmelerin ne kadar kazandırdığını yazımızda belirttik. Diğer Sorular için yorum atabilirsiniz.

Youtube 1 Milyon İzlenme Türkiye'de Ne kadar Kazandırır?

Youtube kanallarının içeriklerine göre kazanç değişmektedir. Ortalama olarak 4.000 Bin dolar kazanç sağlanabilir.

İçeriklerin farklı olmasından dolayı , reklam verilen ürünlerde değişiklik gösterecektir. Her youtube kanalının kazançları farklıdır.

Her zaman farklı bir reklam yayınlandığından kazançlar sabit değildir.