Tiktok'tan Nasıl Para Kazanılır?

Tiktok'tan Nasıl Para Kazanılır?

Tiktok'tan Nasıl Para Kazanılır? Sorusu bir çok fenomenin ve tiktokta yeni başlamakta olan kullanıcıların merak ettiği ilk sorulardan biridir. Peki tiktoktan gerçekten para kazanılıyor mu? Kazanan hesaplar nasıl para kazanıyor? Tüm bunların cevabını 4.5 maddeyle açıkladık.

Biraz da soru cevap yaparak aklınızdaki tüm soruları cevaplamaya çalışacağız. Minimum 100 tl den başlayarak etkileşim ve takipçiniz arttıkça bu mevla 10 bin tl gibi uçuk fiyatlara kısa zamanda çıkabiliyor. Öncelikle fenomen olmak için normal insanlardan farkınız evet biraz farkınız olmalı. Endişelenme anormal olmaktan bahsetmiyorum.

Tiktok'tan Para Kazanmaya Uygun biri misin? Küçük bir test..

Şimdi kısa bir test yapalım. Cevapları aklınızda tutmayı unutmayın. Diğer hesapların sizi takip etmesi için elimizde neler var bir bakalım.

Soru 1 : Sorudan başlayalım Yarısı Kadın ve Diğer Yarısı Erkekten oluşan Toplam 100 kişi sizi Çekici / Güzel veya Yakışıklı bulur mu ?

 Süreniz başladı. 1-2-3-4-5-6-7-8-9 ve bitti. Cevabınız en az 70 ise çekicilik ve tip konusunda bir adım öndesiniz demektir. 

Ama sadece güzellik ve yakışıklı olmak yetmiyor. Normal hayattaki gibi insanlar bir saniye bakıp geçecektir. Bu yüzden teste devam ediyoruz. Gülümseyin güzel bir gülüş her zaman özgüvenli olmanıza yardımcı olur. Kendinize güvenin ve başarana kadar bla bla bla..

Neyse klasik sözler işte... Biz teste devam edelim. 2. Olarak genelde fenomenler fizikleriyle öne çıkmaktadır. Bunu herkes biliyor malesef gözler her zaman yukarıda durmuyor. Bazen aşağılara kayabiliyor. İyi bir fizik tiktokta para kazanmanıza yardımcı olabilir. Aslında oluyorda bir çok tiktok fenomeni bu sayede yüksek paralar şuanda hatta bu yazımızı sen okurkende kazanıyor. 2. Sorumuz da bununla ilgili. Merak etmeyin fiziğe meraklı biri değilim. Tiktokta %80 fenomen fizikleriyle öne çıktığından dolayı bu soruyu eklemesem olmazdı.

Soru 2 : Bir çok tiktok fenomenin'den iyi bir fiziğe sahip olduğunu düşüyüor musun?

Tekrar saymak isterdim ama bu soruya kısa ve fazla düşünmeden cevap vermen gerek. Çok Düşünüyormusun?? Ayna sana yardımcı olabilir. Soru Evet ise tiktokta para kazanma yazımız senin için yazılmış demektir. Hayır diyenler fazla üzülmesin dış görünüş her zaman değişebilen ve şekillenebilen bir şeydir. 

Bu soru erkeklerden çok bayanları ilgilendirdiği için diğer sorumuz biraz da erkek ağırlıklı olacak.  Bayanlarda cevap verebilir. Tiktokta para kazanma konumuza devam edelim.

Soru 3 : Tiktok videoları çekerken yaratıcı olduğunu düşüyormusun ?

Bu basit bir soru. Cevap evet ve hayır olarak vermeniz yeterlidir. Yaratıcılık derken başkasından gördüklerinizden bahsetmiyorum. Yeni bir akım olacak videolar. Eğer bunu başarırsanız bir videolarınızı keşfete düşürübilirsiniz. Bu sayede atacağınız 20 videodan gelecek takipçi ve beğeniyi tek videoda alabilirsiniz. Hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız keşfet için yaratıcı videolar çekip hazırlayabilirsiniz. 

Kısaca sadece güzel yakışıklı ve fizikli biri olmanız yetmiyor birazda rekabet etmeyi seven ve akıllı biri olmanız lazım. Bunların hepsi bende olsa şuan tiktok yerine televizyondan para kazanma konusuna bakıyor olurdum diye düşünmeyin. Tiktok fenomenleride televizyonlara çıkıyor. Bir hedef kitleye hitap etmeniz bir çok programın dikkatini çekebilir. Sizin üzerinizden hit kazanamak için sizi davet edebilirler.

Soru 4 : Video düzenleme programları kullanmayı biliyor musunuz?

Buda kritik sorulardan biri. Güzel videolar seyir zevkini arttıracaktır. Buda diğer hesapların bu videoları beğenip paylaşmasına sebep olabilir. Güzel video yapabilmek = etkileşim demektir. Videolarınız kaliteli ve farklı tarzlarda editlenmiş şekilde olursa beğenileriniz artacaktır. Aldığınız etkileşim hesabınızın popülerliğini yükseltecektir. 

Sorduğumuz 4 Soruyada hayır yanıtını vermişşen senin için durum biraz kötü diyebilirim. En azından farklı iş gruplarında şansını deneyebilirsin. Dost acı söyler..En az 1 soruya olumlu cevap verdiysen kalabilirsin. 

Soru 5 : Komik olduğunu düşünüyor musun?

Son zamanlarda yaşanan hayat zorlukları insanlarda tebessüm eksikliğine neden oldu. Gülmeninde bir ihtiyaç olduğunu unutmayın. Bu yüzden insanları güldürmekte tiktokta işinize yarayacak özelliklerden biridir. Komik olmak aslında sizin cevap verebiliceğiniz bir soru değil. Bu yüzden sana biraz yardımcı olmak istiyorum. Çevrenizde güldüren tarafmısınız yada en çok gülen tarafmısınız diye düşünmeniz yeterli olur.

Ben hep gülerim diyorsanız endişelenmeye gerek yok. Gülmek ve Mutlu olmakta güzel bir başarıdır. En azından öyle sayıyorum. Umudunuzu kaybetmeyin. Umudunuzu bir sonraki soruya saklayın. 

Soru 6 : Günün 12 saatini tiktokta geçirebilir misiniz?

Tiktok önemli bir konu olmasından dolayı bu soruyu eklemesek olmazdı. Günün 12 saatini tiktokta geçirmeniz takipçi ve beğeni kazanmanızda önemli bir rol oynar. Koala gibi uyuyup tiktokta 1 saat girip çıkıyorsanız fenomen olmak size biraz uzak diyebilirim. İyi bir video hazırlamak bazen saatlerinizi alabiliyor. Eğer bir işte çalışıyorsanız bu durum sizin için biraz problem yaratabilir. 

Zamanınızın bol olması tiktokta daha etkili videolar hazırlamanıza olanak sağlar. Hesapları beğenip takip ederek veya yorum atarak etkileşimde kazanabilirsiniz.

Soru 7  : Beraber video çekebiliceğiniz arkadaşlarınız var mı?

Yanınızda bir arkadaşınız varsa daha yaratıcı fikirler bulabilir ve daha eğlenceli videolar çekebilirsiniz. Tabiki sosyal mesafeye uymayı unutmayın. Arkadaşlarınızla çektiğiniz videolar arkadaş grubunuza göre sizden daha fazla izlenebilir. Arkadaşlarınızla çektiğiniz videolar Sizden fazla izlenmesi  sizi üzmesin. Bu sayede daha fazla etkileşim alabilirsiniz.

Bu duruma devam ederek bir süre bu şekilde takipçi ve beğeni sayınızı arttırabilirsiniz.

Soru 8 : Tiktok akımlarını takip ediyor musunuz?

Sürekli keşfeti takip etmeniz size yeni video fikirleri verebilir. Daha önce yapılmış çok izlenmiş akımları deneyebilir bu sayede keşfete çıkma şansınızı arttırabilirsiniz. İzlenmesi yüksek ve sıkça paylaşılan videolar daha kolay keşfete düşmektedir. Eğer yeni video fikirleri bulmakta zorluk çekiyorsanız keşfet ve akımlardan yararlanabilirsiniz.

Çektiğiniz videolar izlenmiyorsa bu videonuzun kötü olmasından değildir. Sadece takipçi ve beğeni sayınız düşük anlamına gelmektedir.

Soru 9 : İyi Eleştiri yapar mısın?

Tiktokta en çok yorum alan konulardan biri eleştirilerden oluşur. Buna örnek vermek gerekirse bir takımı eleştirip tartışma konusu açabilirsiniz. Bu sayede daha fazla yorum alabilirsiniz. Aldığınız her yorumun etkileşiminizi yükseltiğini unutmayın. Yorumlara cevap vererek diğer kullanıcıların tekrar yorum yapmasını sağlayabilirsiniz.

Konuları uzattıkça daha fazla etkileşim kazanabilirsiniz. Yorumlarınızın artması takipçi kazanmanızda önemli rol oynar.

Soru 10 : Diğer Sosyal Medya Platformlarında yüksek takipçiye sahip misiniz?

Diğer sosyal medya platformlarında tanınmış bir kişi veya yüksek bir takipçiye sahipseniz tiktoktada yükselmeniz zor olmayacaktır. Kendi hesabınızdan yönlendirmeler yaparak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.  Tanınmış bir kişiyseniz tiktokta sizi tanıyan ve takip eden insanlarla karşılabilirsiniz. 

Diğer sosyal medya hesabınızdan tiktokta ilgili paylaşımlar yaparak takipçilerinizin dikkatini tiktoktaki hesabınıza verebilrisiniz.

Şimdi cevaplara geçelim. Biliyorum merak ediyorsun. Ve fenomen olmak için can atıyorsun. Sorduğumuz soruların 1 ve 5 inci sorulardan en az 1 tanesine olumlu bir cevap vermiş olmalısın. 5 ve 10 soru aralığında sorduğumuz sorulardan en az 2 tanesini olumlu olarak yanıtladıysan tiktokta sende para kazabilirsin demektir. Sorularda olumlu olarak cevap verdiğin yönlerini tiktokta kullanmaya başlamalısın.

Başlangıç biraz zor olabilir. Bu yüzden küçük bir reklam : Sitemizden alışveriş yaparak videolarındaki etklişimi arttırabilirsin. Paketlerimizden tiktok izlenme satın al diyerekte daha fazla izlenebilirsin. Reklam da yaptığıma göre artık soru cevabın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yazımızın bundan sonrası tiktoktan para kazanan bir arkadaşımızın sizler için hazırladığı para kazanma yöntemlerini aşağıdan okuyabilirsiniz.

Tiktok İle  Para Kazanmak Mümkün Mü?

Gelişen internet ve teknoloji ile beraber sosyal medyaya artan ilgi ve alaka her geçen gün üst düzeyde seyretmektedir. Facebook, Youtube , İnstagram gibi sosyal medya araçlarının yanında bir de son zamanlarda popüler olan Tiktok eklenmiştir. Tiktok bir çeşit video paylaşım ya da video düzenleme kanalı olarak da adlandırılabilir. Menşei Çin olarak karşımıza çıkan bu sosyal medya kanalı, her geçen gün kullanıcı sayısını da arttırmaktadır.

Tiktok Para Kazandırıyor mu?

Tiktok, kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve en popüler sosyal medya kanalı haline gelmiştir. Bu minvalde Tiktokta Para Kazanmak Mümkün Mü , sorusu doğal olarak insanlar tarafından daha sık sorulmaya başlandı. Nitekim bu sosyal medya aracı kendi içerisinde oldukça farklı ve ilgi çekici kombinasyonlara sahiptir. Öyle ki, başka insanlarla video çeker gibi kendi videolarını başka bir video ile birleştirmek, her hafta olan trend Tiktok akımları ve benzeri akımların oldukça rağbet görülmesi buna kanıt teşkil edebilir..

Günümüzde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Tiktok, her sosyal medya aracında olduğu gibi para kazanma fırsatlarını aktifleştirmiştir. Gerek reklam olsun gerekse de iş ortaklığı olsun envai çeşit para kazanma taktikleri ile Tiktok, bünyesinde bulundurmaktadır. Dolayısıyla da Tiktok aracılığıyla para kazanmak mümkündür.

Tiktok İle Para Kazanma Yolları

Tiktok, çıktığı ilk günden beri çok rağbet görmektedir. Güncel olarak en çok kullanılan sosyal medya aracı olan bu platformun tercih edilmesindeki sebepler elbette ki önemlidir. Bu doğrultuda Tiktok ‘un tercih edilmesindeki temel nedenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Para kazanma konusunda birçok yöntemin bulunması
  • Sosyal medya kullanan insanlar için dünya önemli bir detay olan Mavi Tik ‘in elde edilmesindeki kolay şartlar.
  • Basit üyelik adımları
  • Platformda her hafta trend akımların boy göstermesi ve buna bağlı olarak da artan etkileşim oranı

Gibi nedenler Tiktok neden bu kadar tercih ediliyor gibi sorulara cevap teşkil edebilir. Platformdan para kazanmak aslında basit bir hususlardır. Dolayısıyla Tiktok Para Kazanma yöntemlerini sırasıyla incelemede fayda bulunur.

Son yıllarda sosyal medya platformları arasından en fazla yükselişe sahip TikTok, ülkemize girdikten kısa süre sonra milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Bununla birlikte TikTok üzerinden para kazanma da son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı.

Çin merkezli bir platform olan TikTok, kolay kayıt aşaması ve kolay kullanımı sayesinde özellikle gençler arasında hızlı bir şekilde kullanılmaya başlandı. Türkiye’de yaklaşık 30 milyon kullanıcısı bulunan TikTok, basit birkaç adımdan sonra video oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ürettiğiniz içeriğin beğenilmesi durumunda popülerliğiniz de ürettiğiniz videoya oranla artmaya devam ediyor. Bu nedenle bazı kullanıcıların ürettiği videolar işletmelerin de dikkatinden kaçmadı. Yeterli popülerliğe sahip kullanıcılar işletmeler ile anlaşma yaparak TikTok’tan para kazanma şansını yakalayabiliyorlar.

Reklam Vererek Para Kazanmak

İnternet mecrasının yegane para kazanma yollarından biri olan İnternet reklamları son zamanlarda Tiktok platformlarında da kullanılan para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır. Tiktokta reklamlar verebilmek için öncelikle etkileşim sayısı bakımından kişinin hesabı üst düzeyde olmalıdır.

İş Ortaklığı İle Para Kazanmak

İş ortaklığı ile yüksek kazançlar sağlayan birçok Tiktok kullanıcısı bulunur. Nitekim Tiktokta iş ortaklığını çeşitli oyun uygulamaları, web siteleri, online ticaret siteleri gibi birçok anlaşma yapılabilir. Bu da esasen bir tür reklam çeşidi kapsamındadır. İş ortaklığı ile para kazanma mantığı da satılan ürünlerin yüzdelik dilimde Tiktok kullanıcısına komisyon olarak geri ödenmesidir.

İçerikte Kısa Reklam Videolarını Yayınlamak

Çeşitli kurum ve kişilerle anlaşarak ya da web site ve uygulamalar ile kısa reklam videolarından para kazanabilirsiniz.

Sonuç olarak Tiktok para kazanma konusunda elverişli platformlardan birisidir. Ayrıca platformun kullanıcılarına verdiği puanlar ile de para kazanabilme şansı vardır.

Tiktok E-Ticaret Sitelerinden Reklam Alarak Para Kazanma

Belirli bir kitle sayısına ulaşmış kullanıcıların, internet üzerinden satış yapan firma ve işletmeler daha fazla kitleye ulaşmak için videolara ürün yerleştirmesi yapmaktadır. Bunun karşılığında ise kullanıcılara belirli bir ücret ödemektedirler. Ayrıca işletme ya da firmalar kendi TikTok hesaplarını açarak videolar sayesinde kendi tanıtımlarını da yapabilmektedirler.

Tiktok Sponsorluk Anlaşması Yaparak Para Kazanma

TikTok kullanıcıların büyük çoğunluğunu gençler oluşturduğu için, içerik üreticilerinin videolarda giydiği elbise, ayakkabı ya da aksesuarlar izleyiciler tarafından büyük merak konusu oluyor. Bu sebeple işletmeler belirli bir popülerlik sayısına ulaşmış kullanıcılar ile sponsorluk anlaşması yaparak videolarda kendi ürünlerini giymeleri konusunda anlaşmalar yapıyor.  Ayrıca videonun açıklama kısmına bu elbise, ayakkabı ya da aksesuarların nereden alındığına dair bağlantı da bırakılabilmekte.

TikTok Diğer Hesapların Reklamlarını Yapma 

TikTok üzerinde belirli bir kitleye hitap ediyorsanız, bu popülerliğinizi başka sosyal medya platformlarına da yönlendirerek para kazanabilirsiniz. Bunun en basit örneği ise, takipçilerinizi YouTube’ye yönlendirerek yüklediğiniz her video başına belirli bir ücret alabilirsiniz. Lakin yeterli kullanıcıya ulaştığınız takdirde para kazanma şansınız mevcut. TikTok, kısa videolar üretildiği için YouTube üzerinden kendi isminiz ya da bir projeniz var ise kanal açıp daha fazla kitleye hitap ederek hem izlenme başına hem de videolarınıza aldığınız reklamlar sayesinde gelir elde edebilirsiniz.

TikTok’ta Canlı Yayın Açarak Para Kazanma

Yeterli takipçi sayısına ulaştınız, videolarınız 10.000’lerce kişi tarafından izlenmeye başlandı. Bu aşamadan sonra TikTok üzerinden canlı yayın açarak, takipçilerinizin size gönderdiği hediyeler sayesinde gelir elde edebilirsiniz. Bazı canlı yayınlarda hediyelerin inanılmaz rakamlara ulaştığına şahit olduk. Bu nedenle iyi video üretebiliyor ve belirli bir takipçi sayısına ulaştıysanız, canlı yayın açarak para kazanabilirsiniz.

Tiktokta Kendi Markanızı Tanıtın

Yukarıdaki 4 madde belirli bir takipçi sayısına ulaşmış kullanıcıların nasıl para kazanacağına yönelikti. Bu yöntem ise kurumsal ya da yerel (esnaf) işletmeleri için geçerli bir yöntem. Kendi isminiz ya da firmanızın ismini kullanarak TikTok’a video üretebilirsiniz. Ürettiğiniz bu ürünler kullanıcılar tarafından beğenilir ise satışlarınızda fazlası ile artış görebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda Kuruyemiş,

Lokum vb. ürünlerin videoları oldukça popüler oldu. Oldukça ilgi çeken videolar sayesinde işletmelerin ciddi manada satışlarında artış olduğu ve taleplere yetişmek için işletmelerinin içine kargo firmasının kurulduğu görülmekte. Özellikle gıda ürünlerinde kendi firmalarının ismi ile hesap açarak, gerek internet sitesi üzerinden gerekse videoların açıklama kısımlarına iletişim numaralarını bırakarak paranızı katlayabilirsiniz.