Tiktok Yorum Engeli

Tiktok Yorum Engeli

Tiktok yorum engeli , hesabınızın yorum özeliğini  kısa  ,  uzun veya sınırsız şekilde kapatır. Bir çok sebepten dolayı yorum engeli almış olabilirsiniz. Bunların ana sebeplerinden biri spam veya aynı yorumu defalarca yapmanızdan kaynaklanır. Yorum yaparken topluluk kurallarını ihlal etmeniz ' de yorum engeli almanıza sebep olabilir.Tiktok bu konuda kullanıcılar yaptığı ve yazdığı yorumdan sorumludurlar değip bu engelleri çoğu zaman maalesef kaldırmıyor.

Topluluk kurallarını tiktok kullanan her hesap otomatik olarak kabul etmiş sayılır. Bu sebepten dolayı yaptığınız yorumlara dikkat etmeniz ve saygı çerçevesi diğer kullanıcıları rahatsız etmeyecek şekilde yorum atmanız gerekmektedir.

Hesabınızın aldığı kısıtlamaya göre hesabınız süreli bir şekilde engellenir. Hesabınızın aldığı cezaya göre yorum özelliğini açmanız mümkün. Hesabınızda sürekli ihlaller yapıyorsanız ,  ve sürekli tiktok tarafından uyarı mesajları alıyorsanız ,  işiniz biraz zor.

Sürekli aldığınız ihlaller sebebiyet gösterilerek hesabınızın yorum özelliği aktif edilmeyebilir. Böyle durumlarda yeni hesap açabilir ve eski hesabınıza veda edebilirsiniz. Unutmayın topluluk kuralları herkesin güvenliği için  gerekli bir uygulamadır.  Eğer kuralları çiğnemediğinizi düşünüyorsanız , aşağıdaki adımları uygulayarak tiktokla iletişime geçebilir ve bu duruma itiraz edebilirsiniz.

Tiktok Yorum Engeli Nasıl Açılır?

Tiktok yorum engelini açmanız mümkün. Eğer kuralları çiğnemediğinizi ve bu konuda haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız , tekrar yorum özelliğinizi aktif edebilirsiniz. Tiktok uygulaması attığınız her yorumu spam kontrolünden geçirir. Bu durum haksız yere yorum engeli almanıza sebebiyet verebilir. Otomatik olarak botlar tarafından engel yiyebiliyorsunuz. Bu durumu aşağıdaki yöntemleri uygulayarak düzeltebilirsiniz. Tiktok yorum engelinizi açmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • İnternet Tarayıcısı üzerinden , Tiktoka giriş yapın.
  • Sonra " https://www.tiktok.com/feedback/report?lang=tr " Adresine girin.
  • Adrese giriş yaptıktan sonra , Yaşadığını problemi belirtin.
  • Aldığınız Yorum engeli uyarısını ekran görüntüsü alın.
  • Aldığınız ekran görüntüsünü dosya ekleme butonuna tıklayarak ekleyin.
  • Destek geçmişinden gönderilen destek mesajlarını takip edin.
  • Haksız yere engel almışsanız yorum engeliniz açılacaktır.

Destek bölümünden yetkili birine ulaşarak yaşadığınız problemi daha kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Tiktok Yorum engelinizi kaldırmanın tek yolu sadece tiktokla iletişime geçmektir. Aksi takdirde engelinizi kaldıracak herhangi bir çözüm maalesef yoktur.

Tiktok Yorum Engeli Sebepleri

Tiktok kullanıcıları yükselmeye başlamasıyla topluluk kuralları ihlali yapan hesaplarda artmaya başlamıştır. Tiktok bu soruna otomatik olarak yapılan yorumları kontrol eden bir yapay zekayla çözüm bulmuştur. Yaptığınız yorumlar eğer topluluk kurallarına aykırı olduğu düşünülüyorsa hesabınızın yorum spam puanı 1 derece yükselir.

Yaptığınız ihlaller katlanmaya başlar. Belli bir dereceden sonra hesabınızın yorum özelliğini kapatacak kadar ihlal elinde bulunur. Bu durum engeli açmanızı ' da zorlaştıracaktır. Tiktok ' a gönderdiğiniz geri bildirimlerde birden fazla ihlalleriniz hatırlatılacaktır. Çünkü birden fazla ihlal yaptığınızdan hesabınızı açma şansınız düşecektir.

Tiktok yorum yapamıyorum gibi google ' de birden fazla arama yapılmaktadır. Belirtilen yorum engellerini veya benzer engellemeler olmasaydı tiktok kullanılamaz bir uygulama olabilirdi. Bunun gerekli bir uygulama olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

Eğer haksız yere uyarı veya engel aldığınızı  düşünüyorsanız tiktokla iletişime geçebilir , durum değerlendirmesi yapabilirsiniz. Yeni hesap bir açarak  bu engelden kurtulabilirsiniz.  Tiktok yorum yapamıyorum diyorsanız tek çareniz yeni hesap açmak olacaktır. Çünkü topluluk kurallarını ihlal ettiğiniz açık bir şekilde gözüküyorsa hesabınızın yorum özelliği tekrar açılmayacaktır.