TikTok Taslaklar Nerede Ve Taslaklar Nasıl Silinir?

TikTok Taslaklar Nerede Ve Taslaklar Nasıl Silinir?

Tiktok'ta taslakları bulamayan kullanıcılar için detaylı bir içerik hazırladık. Tiktok taslaklar nerede veya Tiktok taslaklar Nasıl Silinir? Merak ediyorsanız yazımızı okumanız yeterli olacaktır. Çok fazla yenilik'den dolayı , önemli özellikler gözden kaçabiliyor.

Beğendiğiniz ama paylaşmak istemediğiniz veya daha sonra paylaşmak istediğiniz videoları taslaklara kayıt edebilirsiniz. Tiktok taslak özelliği içerik üreticiler için en çok kullanılan özelliklerden biridir. Yeni tiktok kullanıcıları taslakların yerini bulmakta sorunlar yaşayabilir.

Tiktok Taslaklar Nerede?

Taslaklar hakkında merak edilen bilgileri araştırıp toparladık. İlk olarak tiktok taslaklar nerede konusundan başlayalım. Daha önce kayıt ettiğiniz taslakları bulmak istiyorsanız , sırasıyla izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

Tiktok taslaklara profilinizden ulaşabilirsiniz. Eğer hala taslakları bulamıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Platformun sağ alt köşede bulunan profil simgesi seçilir.
 2. Bu kısımda kaydedilmiş olan bütün taslaklar oluşturulan içerik listesinin en üst tarafında yer alır.
 3. Daha sonra “Taslaklar” simgesine tıklayın.

Tiktok Taslaklar Nerede? Sorusunu cevaplamış olduk. Bütün bunların yanında platform kullanıcılarının taslakları sadece kendilerine özel olup herkese açık özelliği taşımamakla beraber hesabın hacklenmesi sebebiyle nadir olarak sorun teşkil edebilmektedir.

Tiktok Taslaklar Nasıl Silinir?

Tiktokta taslakları silmek videonuzun tamamen silinmesine neden olabilir. Silme işlemini yapmadan önce videonuzun bir yedeğini almayı unutmayın. Tiktok taslaklar'da paylaşmaktan vazgeçtiğiniz videolarınızı kolaylıkla silebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları uygulayarak taslaklardaki videolarınızı silebilirsiniz.

 1. Profil simgesine tıklayın.
 2. Kaydedilmiş olan taslaklar listesinin en üst tarafında yer alır.
 3. Taslaklar simgesine tıklayın.
 4. Düzenlenmesi, paylaşılması ya da silinmek istenilen Tiktok taslağı seçin.
 5. Artık videonuzu silebilirsiniz.

Tiktok Taslaklar'da Videonu Bulamıyor musun?

Yeni içerik üretmeye başlayan kişiler platformun kullanıcıya sağladığı birçok özelliği fark etmemektedirler. TikTok taslak özelliği de çoğunlukla platformun fark edilmeyen özellikleri arasında yer alır.  TikTok Taslaklar Nerede ve videonu bulamıyor musun? Tiktok Taslaklar Nerede , bölümünü yukarıdan okuduysanız ve videolarınız orada bulunmuyorsa silmiş olabilir veya kayıt etmemiş olabilirsiniz. Kayıt sırasında yeterli depolama alanına sahip olmaya bilirsiniz.

Tiktok taslakların gözükmeme sebepleri;

 1. Kayıt sırasın'da teknik sorunlar
 2. İnternet Problemleri
 3. Yetersiz depolama alanı
 4. Düşük internet paketi
 5. Kayıt etmeyi unutmak

Daha yaratıcı ve kaliteli içerikler üretilmesini sağlayan bu özellik, platformun kullanıcılarına oldukça büyük bir kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. TikTok platformuna kaydettiği içeriğin taslağını bulamayan kullanıcılar, içeriği kaydetme esnasında internet bağlantısında kesilme , içeriği kaydetmeyi unutma ya da oluşan diğer aksaklıkları göz önünde bulundurarak taslaklarını tekrardan kaydedip istedikleri gibi düzenleyebilirler.

Kayıt sırasında yaşanan sorunlardan dolayı içeriğiniz kayıt edilmez. Bu yüzden kurtarılması imkansızdır. 

Telefondan Silinince Taslaklar da Silinir Mi?

TikTok Taslaklar Nerede Silinir mi? Bu sorunun cevabı; Telefonunuzda bulunan taslak videoları silinmez. Platformda yer alan taslakları cihaza kaydetmek içinse platformda “Özel” seçeneği tıklanarak cihaza kaydedilmesi istenilen taslak seçilerek “kaydet” seçeneği tıklanmalıdır.

Bunun için ise izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

 1. Tiktok'a giriş yapın.
 2. Yeni video için “+” simgesine tıklayın.
 3. Efekt, filtre gibi istenilen özellikler içerik üzerinde uygulanır.
 4. Ekranda gözüken “ Videomu kimler görebilir ? “ kategorisine tıklanır ve daha sonra “Özel” yazısının üzerine tıklanır.
 5. Üretilen içerik platformda yayınlanarak tekrardan profil kısmına giriş yapılır.
 6. Cihaza kaydedilmek istenilen içeriğe tıklanır.
 7. İçerik paylaşıma açılıp “Kaydet” seçeneği aktif edilir.
 8. Yapılan bütün işlemler sonucunda TikTok taslağı cihaza kaydedilmiş olacak ve böylece taslakları kaybetme sorunu da ortadan kalkmış olacaktır.

Tiktok'da Silinen Taslak Nasıl Geri Alınır?

TikTok taslaklarının silinmesi durumu birçok kullanıcının korkulu rüyası haline gelmiştir. Bilindiği gibi taslakların silinmesi ilgili tüm verilerin de silinmesi anlamını taşımaktadır. Bu nedenle bu konuyla alakalı yapılabilecek bazı yöntemler yer alır. Bunun içinse ;

 • Taslak eğer platformdan silinmiş ise büyük ihtimalle cihaza kaydedilmiş olacağından cihazda yer alan galeri bölümünden platformda silinmiş olan taslağa ulaşılabilir.
 • Eğer taslak daha önce başka kanallar üzerinden paylaşılmış ise bu kanallar göz önüne alınarak paylaşılan kişiden silinmiş olan taslak talep edilebilir.
 • Eğer hâlâ gerekli çözüme ulaşılamıyorsa platform üzerinden yetkili birimlere ilgili rapor bildirimi yapılarak sorunun çözüme kavuşması konusunda destek talebinde bulunulabilir.

Silinen TikTok taslakları için cihazda mutlaka bir yedekleme dosyasının bulunması gerekir. Buradan TikTok üzerinde silinmiş olan ilgili içeriklere kolayca erişebilir ve üzerlerinde gerekli olan düzenlemeler yapılarak tekrar platformda yayınlama işlemi yapılabilir.

TikTok üzerinde daha önceden silinen taslak ile aynı olan içeriği paylaşılmış olsa bile bu içerik TikTok’ta yeni gönderi olarak yayınlanmış olacaktır. Tiktok taslaklar nerede Yazımızın sonuna geldik. Tiktok tasklar'da videonuzu hala bulamıyorsanız , telefondan silmiş olabilirsiniz.

Tiktok Taslaklar Hakkında Sorular

Tiktok taslak videoları silinir mi?

Tiktok taslaklardaki videolarınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Silinen videolar telefonunuzda kayıtlı değilse geri getirilemez.

Tiktok taslaklar herhangi bir süre yoktur. Siz silene kadar kalırlar.