Tiktok Kullanılan , Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

Tiktok Kullanılan , Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

Tiktokta kullanılmayan kullanıcı adları bir kaç yöntemle alınmaktadır. Kullanıcı adları sayesin de diğer kullanıcılar sizleri daha kolay bulabilirler.

Kısa veya akılda kalıcı isimler hesabınızın tekrar ziyaret edilmesin de önemli rol oynar. Sizi en iyi temsil edecek tiktok kullanıcı adını bulmanız kadar benzersiz olması da gerekmektedir.

Bu yüzden tiktokta uygun kullanıcı adı bulmak zor ve uğraştırıcıdır. Bulduğunuz kullanıcı adı daha önce başka bir kullanıcı tarafından alınması sizi vazgeçirmesin.

Etkin olmayan kullanıcı adları boşa düşmektedir. Tiktok kullanım koşullarını ihlal eden hesapları kapatır. Tiktok tarafından kapatılan hesaplar tamamen silinir. Silinen hesabın kullanıcı adını alabilirsiniz.

Kullanıcıyla İletişime Geçin

Kullanıcın uzun bir süre paylaşım yapmaması , hesabın kullanılmadığı anlamına gelmez. Diğer bir seçenek , hesap artık kullanılmıyordur. Hesap tiktok tarafından kapatılmadıysa profil sayfası açılacaktır.

Hesabın aktif olup veya olmadığını anlamamız gerekir. Yapılacak işlemleri buna göre belirlemeliyiz. Şimdi profil sayfasını inceleyelim. Daha önce paylaşım yapılmadıysa , mesaj atarak aktiflik durumunu kontrol edin.

Mesajınıza cevap gelmesini bir süre bekleyin. Aktifliği düşük hesapların cevap verme süreli yüksek olmaktadır. Bir süre bekledikten sonra artık hesabın aktif olup , olmadığını anlayabilirsiniz. Hesabın anlık durumunu öğrenmeniz gerekir. Hesap kullanılıyorsa , duruma göre farklı işlemler uygulanır. Hesap hakkında daha detaylı bilgiye sahipseniz , diğer işleme geçelim.

Para Teklif Edin

Mesajınıza cevap gelmesi veya hesabın aktif olması durumunda , kullanıcı adını almanız daha zor olacaktır. Hesap daha önce kullanılmıyorsa , kullanıcı adını talep edebilirsiniz.

Aktif olarak kullanıldığı halde , cevap alamıyorsanız diğer sosyal medya platformlarından ulaşmayı deneyin.

Kullanıcı adının devri için fiyat teklifi iletebilirsiniz. Fazla takipçisi olmayan veya az kullanılan bir kullanıcı adını almanız kolay olacaktır.

Aktif olarak tiktok kullanmayan biri kullanıcı adını satmak isteyecektir. Teklif vermeden önce fiyat bilgisi almaya çalışın. Tiktok kullanıcı adı teklifi etmeden önce bunlara dikkat edin.

 • Teklif vermeden önce fiyat bilgisi alın.
 • Sizin için önemini belli etmeyin.
 • Teklife düşük miktardan başlayın.
 • Fiyat bilgisinin düşüğünde fiyat iletin.
 • Ödeme için aracı site kullanın.

Kullanıcı adını satın almaya karar vermeden önce anlattıklarımızı uygulamayı unutmayın. Uygun bir ücret ile istediğiniz kullanıcı adını almanız mümkün.

Hesap sahibine ulaşamıyorsanız , diğer yöntemlere geçmelisiniz. Kullanıcı adını devretmeden önce sorun yaşamamak için aracı bir platform bulun.

Paranız güvende olduğu sürece alışverişinizi sorunsuz yapabilirsiniz.

Hesabı Şikayet Edin

Tiktok kullanım kurallarını detaylı bir şekilde okuyun. Hesabın bu kurallardan birini ihlal etmesi halinde şikayet edin.

Hesap kurallarını ihlal eden kuralı kullanarak hesabını şikayet etmelisiniz. Profilden "Rapor Et" Seçeneğine tıklayarak hesabı bildirin. Belirlediğiniz kural ihlalini seçin.

Tiktok şikayet durumları bu şekildedir.

 • Uygunsuz İçerik Paylaşımı
 • Birisini Taklit Etme
 • Uygunsuz Profil Bilgileri
 • Kullanıcı 13 Yaşından Küçük Olabilir.
 • Sahtekarlık ve Dolandırıcılık.
 • Taklit Ürünler ve Fikri Mülkiyet.
 • Diğer.

Tiktok şikayet kategorisi yukarıdaki gibidir. Bunlardan birini seçerek hesabın kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Kapanan hesaplar tiktok tarafından silinir. Kullanıcı adını almanız için hesabın kapanmasını sağlayın.

Kapanan hesaplar 180 gün ve buna ek olarak rastgele + bir sayı ile otomatik olarak silinir. 180 Güne rastgele bir sayı eklenmesinin nedeni bunun ticari bir amaç olarak kullanılmamasıdır.

Bir hesap kapatın kullanıcı adını hemen 180 günde alın. Olarak bir çok ticaret olabilirdi. 180 gün ve üstü bir sürede rastgele olarak hesap silinir. Silinen hesabın kullanıcı adı tekrar alınabilir.

Hesap Kapalı , Aktif Değilse veya Sayfa Bulunamıyorsa , Bir Süre Bekle

Kullanıcıyla iletişim kuramıyorsanız , yapmanız gereken beklemektir. Tiktok kullanım koşullarına göre , 180 günden uzun süre aktif olmayan hesapların kullanıcı adları sıfırlanır.

Bu işlem 180 + Rastgele bir sayı kombinasyonu olarak yapılır. Bu işlem gerçekleşirse , tiktok dan kullanıcı adı talep edilebilir. Bu seçeneğin başarı sansı çok düşüktür.

Bir çok hesap kullanılmadığı halde kullanılıyor olabilir. Kullanıcın uzun süre aktif olmadığını anlamanız gerekir.

Profil sayfasını kontrol etmek size bir kaç ipucu verecektir. Son gönderileri dışında aktiflik durumu hakkında bilgi alamazsınız.

Farklı bir seçeneğiniz yoksa en düşük olarak belirtilen bu konuyu denemenizi önermeyiz. Başarı şansı düşük ve tiktok kullanıcı adını size vermeyecektir.

Marka ihlali ve Dava Açmak

Çaresiz zamanlar farklı yöntemler denemenizi sağlayacaktır. Markanızın isim hakları farklı bir kullanıcı tarafından kullanıldığını fark ederseniz daha sert adımlar atabilirsiniz

. Markanızın haklarını almak için tiktok ile iletişime geçebilirsiniz. Markanızın imajını etkileyen sahte kullanıcılar veya markanız üzerinden insanları dolandıran insanların hesapları kapatılır.

Tiktokta en çok olumlu sonuçlanan talepler marka ihlalleridir. İstediğiniz kullanıcı adını almanın en güvenilir yöntemi bu olabilir.

Markanızın sahibi olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Talebiniz uygunsa kullanıcıya işlem yapılacaktır.

Marka şikayeti yapmak istiyorsanız "https://www.tiktok.com/legal/report/Trademark?lang=tr" buradan  bildiri yapabilirsiniz.

Kullanıcı adınızı almanız için yukarıdaki belirttiğimiz yöntemleri deneyip sonuç alabilirsiniz.