TikTok Keşfete Nasıl Girilir?

TikTok Keşfete Nasıl Girilir?

Tiktok, özgün videoların yayınlandığı bir sosyal paylaşım platformudur. Farklı videolar çekip burada yayınlayan kişiler fenomen olup adını duyurmaya çalışırlar. Her geçen gün büyüyen Tiktok platformu içerisinde ilgi alanınızda olan popüler kişilerin videolarını takip etmeye gerek kalmadan keşfet bölümünde görürsünüz. Tiktok da video yayınlayan kişiler keşfet bölümüne girerek daha fazla insana ulaşmayı ve popüler olmayı hedeflerler. Tiktok Keşfete girebilmek için bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Tiktok videolarınızın keşfet bölümünde yayınlanması için dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

  • Tiktok videolarınızın çekim kalitesi önemlidir. Tiktok videolarınızın görüntü ve çekim kalitesini inceleyerek size bir puan verir. Ve puanınız yüksek ise videolarınız Keşfete düşer.
  • Tiktok için çekeceğiniz video içeriğiniz sürdürülebilir olmalı ve düzenli olarak içerik yüklemelisiniz.
  • Tiktok videolarınızda popüler şarkılar ve dublajlar kullanırsanız keşfet de yayınlanma şansınız artar.
  • Tiktok videolarınızın altında güncel etiketler kullanmaya özen gösterin.
  • Tiktok da yayınlanan popüler videolar ile düet yaparak video çekmeniz sizin için artı puan olur ve Keşfete girmenize yardımcı olur.

Tiktok Videolarım Neden Keşfete Düşmüyor?

Tiktok videolarınız Keşfete düşmüyorsa bunun çeşitli nedenleri olabilir. Daha çok izlenen videolarınız artık çok fazla izlenmiyor ya da keşfette olan videolarınız artık keşfette yer almıyor olabilir. Bu durumda öncelikle sorunun sizin cihazınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için farklı bir cihazdan Tiktok hesabınıza girip kontrol edin. Tiktok hesabınız ile ilgili yakın zamanda bir uyarı alıp almadığınızı kontrol edin. Tiktok oturumunuzu tamamen kapatıp tekrar açarak kontrollerini yapın. Hesabınızın doğrulanması ile ilgili bir sorun olup olmadığına bakın ve pro hesabına geçiş yapın. Tüm bu kontrollerinize rağmen Tiktok videolarınız Keşfete düşmüyorsa şikâyetten ya da yaptığınız bir yanlıştan dolayı engellenip engellenmediğinizi araştırın. İllegal olarak takipçi ve beğeni satın almışsanız engelleme olabilir. Paylaşımlarda kurallara uymamışsanız, içeriklerinizde yasaklı görüntü veya ses yayınlamanız, hesabınızda eksik profil ve doğrulama olması, çok seyrek paylaşım yapmanız, sık profil ve bilgi değiştirmeniz gibi durumlarda videolarınız Keşfete düşmeyecektir.

Tiktok Keşfete Düşme Etiketleri

Tiktok Keşfete düşme etiketleri videolarınızın Keşfete düşmesi için en önemli unsurlardan biridir. Tiktok videolarınızı kaliteli görüntü ve içerik ile çekip Tiktok’a yüklerken videonuzun altına yazacağınız etiketler videonun Keşfete düşmesinde büyük rol oynar. Etiketleri seçerken Tiktok da yer alan popüler videoların etiketlerini göz önünde bulundurmalısınız.

Güncel etiketleri seçerseniz videolarınız kısa sürede Keşfete düşer ve daha çok izlenirsiniz. Örneğin eğlenceli videolar paylaşacaksanız;

#eğlence, #eğlencelivideolar,#popüler, #keşfetbeni,#eğlenceli, #tiktokbegeni, #keşfetbenial gibi etiketler seçebilirsiniz. Ya da komik videolar yayınlayacaksanız; #komik, #komikvideolar, #komikcaps, #takipavm, #komeditürkiye,#komikmontaj, #çokkomik,#komiksahne gibi etiketler seçmelisiniz. Bu şekilde Tiktok popüler video etiketlerini kendi videolarınızın altında etiketlerseniz daha hızlı Keşfete düşersiniz ve videolarınız daha çok izlenerek fenomen bir Tiktok üyesi olup popüler olabilirsiniz.