Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

Tiktok Hesabı nasıl silinir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Tiktokta bir çok kullanıcı hesaplarını kapatırken sorunlar yaşama devam etmekte.  Hesabınızı tekrar 30 gün içeresinde eposta ve şifrenizle giriş yaparak tekrar aktif edebilirsiniz. 30 gün sonra hesabınız tamamen silinir. Tiktok hesap silme işlemini sizler için detaylıca anlattık. Tiktok hesabı nasıl silinir? sorusunun cevabına geçelim.

Peki Tiktok’ ta hesap nasıl silinir?

Tiktok Hesap Silme İşlemi Nasıl Olur?

Tiktok hesabınızı silmeye karar verdiğinizde, Tiktok sizin fikrinizi değiştirme kararını göz önünde bulundurarak hesabınızı sildiğinizde 30 gün boyunca size süre tanır. Oturum açmamanız halinde hesabınızı siler, aksi takdirde hesap silme işlemlerini yaptıktan 30 gün sonrasına kadar eğer oturum açarsanız hesabınız silinmez, aktif olarak kalmaya devam eder.

  1. Öncelikle cihazınızdan TikTok uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın
  2. Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ alt kısmında profil işlemlerine tıklayın.
  3. Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine basın
  4. Üç noktaya bastıktan sonra karşınıza gelen ekran üzerinden ‘Hesabımı Yönet’ kısmına giriş yapın
  5. Sonrasında açılan pencerede ‘Hesabımı sil’ e tıklayın
  6. Hesabınızı silebilmek için şifrenizi girmeniz gerekiyor. Şifrenizi girdikten sonra hesabınıza 30 gün boyunca giriş yapmadığınız taktirde hesabınız silinir.

Ayrıca hesabınızı sildiğinizde uygulama içi satın alınan öğelere artık erişemeyeceksiniz ve başkalarına gönderdiğiniz mesajlar karşı tarafta gözükmeye devam edecektir

Eğer hesabınızı silmek istemiyor da, dondurmak istiyorsanız yine yukarıda belirttiğimiz adımlarla 30 gün boyunca hesabınızı dondurabilirsiniz. Ancak yukarıdaki işlemlerden sonra 30 gün boyunca tekrar hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinir.

Hesabınızı sildikten sonra hesabınızda bulunan bütün videolarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz gibi bütün işlemler hesabınızdan kalıcı olarak silinir. Hesabınızı sildikten sonra kesinlikle geri alamazsınız.

Peki Tiktok’ ta video silme işlemi nasıl yapılır diye soracak olursanız, onu da yukarıda belirttik.

TİKTOKA YÜKLENEN VİDEOLAR NASIL SİLİNİR?

Tiktok’ ta hesabınıza yüklediğiniz videoları aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederek silebilirsiniz?

  1. Cihazınızdan Tiktok uygulamasını açın ve ardından hesabınıza giriş yapın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra silmek istediğiniz video ya getirin ve videoya tıklayın
  3. Ardından 3 nokta simgesine basın ve ‘Sil’ seçeneğine dokunduktan sonra yüklediğiniz video Tiktok’ tan silinir.

Tiktok Uygulaması Hakkında..

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarında biri olan ve gittikçe daha da yaygınlaşan TikTok bir video paylaşma uygulamasıdır. 

Piyasaya ilk çıktığı zaman ‘musical.ly’ olarak adlandırılan Tiktok’ un  merkezi Çin’ in başkenti Pekin kentindedir. Çin’ de Facebook, İnstagram gibi uygulamaların yasaklanmasına karşın ortaya çıkan Tiktok geçen sene 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyordu.

Hesap Silme Nedenleri

Tiktok’ un popüler şarkılara açık olması, bu uygulamada küfür ve benzeri cinsel şarkı ve videoları beraberinde getirdi. Bundan dolayı çocukların, ebeveynlerin denetiminde kullanması çocuklar üzerinde olumsuz etki yaratmasını engeller.

Tiktok ne kadar cinsel içeriklere izin vermese de uygulamada bu içeriklere benzer kıyafetler giyip çeşitli etik olmayan hareketler yapan çok insan bulunuyor.

Bu sebepten dolayı 18 yaş altı çocukların, ebeveynlerin denetiminde kullanmaları hakkında uzmanlar uyarıyor. Denetimli olarak dikkatli kullanıldığında çok eğlenceli bir uygulama olan Tiktok’ u kullanıcılar bir süre kullandıktan sonra veya herhangi başka bir sebepten dolayı oluşturdukları hesapları bazen silmek ister.