Tiktok Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Tiktok Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Tiktok Bilgisayara Nasıl İndirilir? Sorusu bir çok tiktok kullanıcısının merak ettiği konulardan biri olmuştur. Tiktok, günümüzde son derece popülerleşen sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcıların kısa kısa videoları takipçileriyle buluşturduğu Tiktok, artık bilgisayarlara da indirilmeye elverişli hale geldi. Peki Tiktok bilgisayara nasıl indirilir? İşte detaylar…

Öncelikli olarak Tiktok uygulamasını bilgisayara indirebilmek için Android uygulamalarını çalıştıran bir programa gerek duyulmaktadır. Bilgisayarda APK çalıştırma şansını sunan uygulamalar ile birlikte popülerleşen video paylaşma mecrası olan Tiktok’u bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.
Tiktok bilgisayara indirmek için ilk olarak bu bağlantıya tıklayarak gerekli olan programı indirmelisiniz.

Bilgisayara Memu Epulatör'la Tiktok Yükleme

Memu Epulatörle tiktok bilgisayara nasıl indirilir ve nasıl yüklenir detalıca anlatacağız. Bilgisayarda APK çalıştırma programını yalnızca kendi sitesi üzerinden indirmenizde yarar vardır.Gerekli olan programı indirmenizin ardından aşağıda vereceğimiz adımları uygulamanız gerekir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken şey, kurulum adımlarını eksiksiz bir biçimde yerine getirmektir. Bu adımları tamamladığınız zaman sorunsuz bir biçimde kurulumu gerçekleştirmiş olacaksınız. 

Tiktok Bilgisayara Nasıl İndirilir? sorusundan önce memu epulatörü kurmanız gerekmekte. Aşağıdaki Kurulum adımlarını eksiksiz tamamlayınız.

  • 1. APK çalıştırma programı olan Memu Epulatör kurulum ekranını masaüstünüze gelecektir. Ekran üzerinde “İnstall Now” seçeneğine tıklayın ve sonraki adıma geçin.
  • 2.“Accept” seçeneğine tıklayın ve diğer sayfaya geçin.
  • 3.Bu aşamada sol üstte “Sponsored Offer” yazısını görüyorsanız bu bilgisayarınız sponsorlu bir uygulamanın yükleneceği anlamına gelmektedir. Burada “Decline” seçeneğine tıklayarak bir sonraki adıma geçin.
  • 4.Bu adımda 400 MB boyutunda bir indirme işlemi sonrasında otomatik olarak kurulum gerçekleşecektir. Bu adımda yalnızca beklemeniz gerekir. Bu yükleme tamamlandığı zaman Tiktok uygulamasını bilgisayarda kullanma deneyimini yaşayacaksınız.
  • 5.İndirme işlemi bittikten sonra 3 dakika süren bir kurulum işlemi başlar. Bu kurulum işleminin sonrasında “Finish” seçeneğini tıklayarak ekranı kapatabilirsiniz.

Tiktok Bilgisayara Nasıl İndirilir? Ve Nasıl Yüklenir?

Bilgisayara indirdiğimiz APK çalıştırma programı ilk açıldığında bazı ayarlamalar yapar. Bu bölümde biraz beklemelisiniz. Bu esnada bilgisayarınızda, duruma göre kasmalar meydana gelebilir, bu işlem yalnızca il açılma sırasında yapılmaktadır. Uygulamanın açılmasının ardından normal bir Android cihaz gibi Play Store uygulamasına girilir ve üyelik girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Artık bilgisayara Tiktok yükleme adımlarının son aşamalarındasınız. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bütün ayarlamaların sonunda Play Store uygulaması üzerinden Tiktok uygulamasını problem yaşamadan indirebilirsiniz. İşte bilgisayara Tiktok indirmek bu kadar basit. Bu yöntem sayesinde yalnızca Tiktok uygulamasını değil Instagram, Facebook, Twitter gibi diğer bütün sosyal medya platformlarını bilgisayarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz.

Bilgisayara Tiktok İndirmek İçin Gerekli Olan Sistemler

Bilgisayara tiktok indirmek ya da bilgisayarda APK çalıştırma programı kullanmak, yüksek bir sistemsel ihtiyaçları istememektedir. Düşük sistemli olan bilgisayarlarda da kolaylıkla, hiçbir problem yaşanmadan kullanılabilmektedir. Tiktok Bilgisayara Nasıl İndirilir? Sormadan önce bilgisayarınız tiktok sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol etmeyi unutmayınız. İdeal olan minimum sistem ihtiyaçları da şu şekildedir;

  • Windows 7 ve üzeri işletim sistemleri
  • 1 GB Ram
  • 1 GB Depolama alanı
  • DirectX 10 ve üzeri

Tiktoku bilgisayara nasıl indirilir sorusunu en basit şekilde anlatarak cevapladık. Eğer sizler de bu adımları izlerseniz, bilgisayarınıza hiç zorlamadan, kolay bir şekilde tiktok indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.