Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası çoğu kişinin karşılaştığı sorunların başında geliyor. Instagram tarafından yapılan son güncellemelerle birlikte bu sorunla kullanıcılar karşılaşmaya başladı. Instagram akış yenilenemedi sorununu sizin için yazımızda ele aldık.

Instagram akış yenilenemedi sorununun farklı nedenlere bağlı olarak çözümleri vardır. Birçok Instagram kullanıcısı sayfayı yeniledikleri halde karşılarına Akış yenilemedi yazısı ile karşı karşıya kalıyor. Bu sorunun çözümünü ayrıntılarıyla birlikte sizin için anlatacağım.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü

Instagram Akış Yenilenemedi Sorununun Çözümlerini sıraladık. Aldığınız hata mesajının birden fazla sebebi olabilir. Verdiğimiz çözüm listesini eksiksiz uygulayın.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin
  • Güncellemeleri kontrol edin
  • DNS ayarlarınızı Kontrol edin
  • Telefonunuzdan Uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin
  • Telefonunuzu kapatıp açın
  • Instagram hesabınızdan çıkış yapın tekrar girin

 

Instagram Akış Yenilenemedi Hatasının Çözümü için DNS Ayarları Nasıl Yapılır

Instagram akış yenilenemedi hatası ile karşılaşan kullanıcıların DNS ayarlarını değiştirerek sorunun giderilmesi konusunda çözüm olabilmektedir. Bu nedenle DNS ayarları nasıl değiştirilir aşağıdaki adımları takip ederek uygulayalım.

  1. Telefonunuzdaki mobil internetinizi kapatarak, evinizde bulunan WİFİ’ye bağlanın.
  2. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Wi-  Fi > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin > Wi – Fİ sağ tıklayıp Özellikler diyin > İnternet Protokolü Sürüm4 > Aşağıdaki DNS sunucu Adreslerine ilk kutucuğa ‘ 8.8.8.8’ ikinci kutucuğa ‘4.4.4.4’ yazıp tamama tıklayın.
  3. DNS ayarlarını elle ayarladığınız için Akış yenilenemedi sorunu büyük olasılıkla giderilmiş olacaktır.

Bu sorunun ilk nedeni Instagram tarafından yapılan son güncelleme ile birlikte gelen bazı sorunlardır. Bu güncelleme ile gelen sorunun asıl sebebi ise, Facebook ile Bağlantılı olan Instagram hesaplarında görülmesi. Bu nedenle Akış yenilenemedi hatası alan kullanıcıların neredeyse tamamı, Facebook hesabı ile Instagram’a bağlanan kullanıcılar. Henüz Instagram tarafından bu konu hakkında gerçekçi bir açıklama yapılmamış olsa da bu sorunların başlı sebepleri şu şekilde;

İnternetinizin Zayıf ya da Olmaması

Kullanıcıların internetlerinin zayıf olması ya da olmaması akışı yenilemeyebilir. Bu nedenle ilk olarak internetinizi kontrol edip internetinizin olup olmadığını, eğer var ise bağlantı hızınızı kontrol eteniz gerekmektedir. İnternetinizin çektiği halde zayıf olması da bu sorun ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.

İntagram’ın Güncelleme Hatalarından Kaynaklı Sorunlar

Instagram’ın son günlerde getirdiği güncellemeler ile akış yenilenemedi hatası ile kullanıcılar çok fazla karşılaştı. Bu sorunun asıl sebebi ise Facebook hesabı ile Instagram’a bağlanan kullanıcıların karşılaşması. Bu nedenle bu sorunu çözmek için telefonunuzdan Instagram uygulamasını kaldırarak tekrar yükleyerek bu sorunu kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefonun Ön Belleği Temizlenmesi

Kullanıcılar telefonlarındaki uygulamalar üzerinden internet üzerinden pek çok siteye giriş yapmaktadır. Bu nedenle arama motorlarında yaptığınız aramalardan dolayı yüzlerce çerez bulunmaktadır. Telefonunuzun ön belleğini temizlediğinizde bu sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Bu nedenle zaman buldukça telefonunuzun ön belleğini temizlemeyi unutmayın.